"Exchange isn't just a year abroad, it is a year full of CHANGES!" (Martina Laštíkova - USA)

201304ML1Ahojte budúci výmenní študenti

Pamätám si, keď som ako vy teraz, netrpezlivo čakala na svoj výmenný pobyt. Predstavovala som si, aké to bude. Predstavovala som si školu a v hlave sa mi premietali obrázky spojené s "american movies". Mala som však hlavu plnú snov, ideálov, plánov, ktoré si chcem splniť a nejako som cítila, že sa to všetko uberá tou zlatou cestou.

Je ale ťažké vysvetliť niečo, čo práve prežívate a pred rokom ste o tom nemali ani tušenia. Na začiatku môjho pobytu som sa bála. Bála som sa zmeny a bála som sa, aké to bude po tom. Po tých všetkých zmenách, ktorými prechádzam každý deň v mojom živote tu. Ďaleko od tých, s ktorými som žila každý deň svojho života, ale ostala som silná. 201304ML3Človek musí ostať a musí si zo všetkého zobrať to najlepšie. Musíte sa tešiť z každej novej skúsenosti, z každého nového zážitku a prijať každé pozvanie "on the coffee". To je niečo, čo si človek zapamätá na celý život. Čas strávený s priateľmi. Viete, ako sa hovorí, že úsmev vie napraviť všetko. A veľa ľudí sa ma tu pýta: "How can you smile so much?" Ja sa skôr pýtam, ako sa niekto nemôže. Každý deň tu viac chápem, o čom život naozaj je. Užívať si každú jednu sekundu svojho života. Nepozerám sa do minulosti, nepozerám sa do budúcnosti, lebo tam vidím môj odchod a ďalšie veľké zmeny. Zostávam tu, práve teraz.Prítomnosť vám ukáže všetko, čo potrebujete. A každý si vás tak bude pamätať. Šťastného, plného elánu a otvorený novým skúsenostiam. 

201304ML2

Po skoro ôsmych mesiacoch v Amerike môžem povedať, že všetky tie dni, do ktorých som vložila ten úsmev a radosť zo života mi dali niečo, čo mám teraz a môžem s vami zdieľať. Najlepšie zážitky môjho života! Najlepších priateľov na svete! Najväčšie zmeny v mojom živote! Pocit úspechu! Všetky sny, ktoré tu máte. Nezáleží na tom, aké veľké sú, rozbehnite sa za nimi a choďte si po ne! Keď som si myslela, že niečo nedokážem a ľudia mi hovorili, že to nie je možné, proste som išla a spravila som to. A nezabudnite na to, že to, že idete do ďalekého sveta, ďaleko od všetkého, nie je ľahké. Ale záleží len od vás, akým si to urobíte. Všetko, čo som chcela a po čom som túžila, som si splnila a stále plním. Ja každý deň vlastne žijem ten môj veľký sen. A nebojte sa zmeny! Nerozmýšľajte veľmi o tom, aké to bude. Nebojte sa, možno to bude na prvý pohľad také ako ste čakali, možno úplný opak. Nezáleží však na tom. Záleží na tom, aké si to spravíte vy! 

 


Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 14 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky