Aké je to, keď je už polovica za vami (Martina Laštíková - USA)

lastikova3Pamätám si, keď ja som bola ešte nedočkavá, či ma Rotary vyberie a ja pôjdem na vysnívanú výmenu. Pamätám si všetky moje pocity aj tie interviews, ktoré sme absolvovali.

Teraz sa mi ale nechce veriť, ako čas rýchlo ubieha. Tak ako sa hovorí, keď je vám dobre a "you have a great time", čas rýchlo ubieha.

Musím povedať, že tá krivka sa mi teraz rýchlo otáča. Keď prídete a všetko spoznávate, všetko je nové a prispôsobujete sa a učíte sa, stále sa "prebúdzate".  Po Novom roku príde niečo také ako "I'm at home".  Máte pocit, že miesto, kde sa nachádzate sa stáva vaším domovom a zrazu si neviete predstaviť, aké to bude, keď sa vrátite naspäť. Poviem vám ale jedno. Snažte sa využiť každý deň, každý okamih nato, aby ste si z toho spravili "the best exchange". Pretože len vy si tvoríte to, čo máte. Tešte sa, spoznávajte nové veci a nebojte sa spoznávať. Ukážte svoju pravú tvár svetu, kde sa práve nachádzate.  Moja "exchange" ma naučila doteraz veľmi veľa. Naučila ma "not to be shy" a "if you get a dream, go and get it". Nie je to ako niečo, čo pochopí veľa ľudí, s ktorými sa o tom rozprávate! To je niečo, čím si musíte prejsť sami a to vás spraví silnejšími!

Už od augusta sa nachádzam na nádhernom mieste, Sun Valley v štáte Idaho. Je to prvý SkiResort v USA, niekto dokonca hovorí, že aj na svete. Preto tu každoročne cez zimu prichádzajú ľudia z celého sveta, aj množstvo celebrít z Hollywoodu. Niektorí tu dokonca majú aj tzv. "víkendové domy".  Tom Hanks, Bruce Willis, Arnold Swarczneger, Demi Moore, Ashton Kutcher, Mark Zuckenberg a mnoho ďalších :). Ide o to, že ich domy samozrejme nie je ľahko vidieť, keďže si zaplatili veľké peniaze na vyrastenie vlastných lesov okolo ich príbytkov. Na mojej škole, Wood river High school sa teraz nachádza deväť výmenných študentov. Len ja a jedno dievča z Fínska sme z Rotary. Takže som spoznala mnoho ďalších organizácii o ktorých som ani netušila a vždy keď som počula výmenných študentov sťažovať sa, len som si v duchu povedala: "Lovely ROTARY". Takže som si vybrala úplne najlepšie! A keď vám niekto na meetingoch povie, že nie vy si vyberáte krajinu a miesto, kde budete umiestený, ale miesto a krajina si vyberá vás, to je svätá pravda! Cítim sa, ako keby to tu bol vždy môj domov, len niekde obkolesený lesom a ja som to ešte nevidela, ako "celebrity's houses" :D.

lastikova4Keďže máme prvý SkiResort v Amerike a Sun Valley miluje "foreigners", SunValley nám všetkým výmenným študentom dalo na celú sezónu Free skipass. A verte mi, že to je veru "good deal". V prepočte tu Skipass na celú sezónu stojí okolo 2000 dolárov, takže sme boli všetci výmenní študenti naozaj veľmi veľmi vďační a ešte raz vďační.  Mne dokonca moje Rotary prenajala na celú sezónu snowboard aj s príslušenstvom, takže som bola zas a raz vďačná. Teraz každý víkend chodím snowboardovať a získať viac a viac dobrej energie, ktorú získate, keď sa nachádzate medzi ľuďmi, ako sú tam. Pracuje tam dokonca veľa mladých ľudí z celého sveta. A s nimi sa tiež dokážete porozprávate o tom, aké majú pocity a aké máte vy a väčšinou je to veľmi podobné :).

Budúce štyri dni strávim v McCall s ďalšími výmennými študentmi a študentmi, ktorých ideme "školiť". Môžem sa priznať, že im aj tak trochu závidím, že oni toto všetko majú ešte len pred sebou. Treba ale myslieť pozitívne a ja si užívam každý deň, ktorý so tu najviac ako len viem!

A všetky tie zážitky si budete pamätať do konca života. A čoskoro sa tu vrátim!

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte mi na: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 16 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky