Vianoce & Silvester v USA (Veronika Kučerová - USA)

vk06Tak opäť Vás všetkých zdravím z USA. 

V prvom rade Vám prajem Šťastný novy rok 2013! Jeeej stále žijeme :D

A teraz moje nové zážitky, o ktoré sa chcem s vami podeliť. Takže ako prvé moje Vianoce. V USA sa Vianoce oslavujú nie 24.12 ale 25.12. To ma celkom prekvapilo. 24-tého sme išli do kostola a potom na večeru ku mojej mamy bratovi, kde bola celá rodina z maminej strany.

Po príchode domov sme mali "Secret Santa". Každý z nás si vylosoval meno niekoho z rodiny a musel mu kúpiť darček, ktorý stál najviac $10. Ja som si vylosovala moju staršiu sestru, Lindsay. Kúpila som jej šatku, lebo ich má veľmi rada..ako ja :) . Mňa si vylosovala manželka môjho brata a dostala som ponožky, také strašne hebké a teplé a takú tú škrabošku na spanie.  Santa nosí darčeky cez noc z 24. na 25.12. Ja som so sestrou pozerala filmy do 2.30 ráno, takže sme sa zobudili okolo 10tej :D. 

Na druhy deň, 25.12 tu boli konečne moje prvé americké Vianoce. Po tom ako sme sa zobudili, došli ku nám môj brat s manželkou a dcérou a išli sme rozbaľovať darčeky. Bola som veľmi milo prekvapená, pretože som nečakala toľko darčekov. Moje darčeky sa tiež páčili tak som sa tešila. Na večeru sme nemali nič výnimočné, mali sme kura a morku. 

vk05

Zhrnula by som to asi tak, že americké Vianoce boli pekné, ale trošku mi chýbala atmosféra ktorú máme doma. Čo ma celkom prekvapilo bolo to, že na Nový rok tu až tak neoslavujú ako my. Veľmi som sa tešila na ohňostroj ale videla som ho len v telke. My sme mali len prskavky. Okolo 1 bolo po Silvestri a išla som spať. 

Čo bola ale veľká sranda bolo sánkovanie na našom pozemku s traktorom. Priviazali sme sánky o traktor a otec nás vozil. Znie to bláznivo a trocha nebezpečne, ale nič hrozné sa nestalo. Ja som bola jediná, ktorá skončila s dvoma modrinami. Jedna na stehne a druhá cez celé predlaktie, ale nič nebolo strašné.

Takže  moje vianočné prázdniny boli v celku veľmi pekné, plné srandy a snehu! Dúfam, že aj vaše boli super a tie čo budete mať budúci rok budú iné a ojedinelé a že budete na ne tak ako ja, spomínať celý život.

 

Tak zase kúsok z môjho roku, ktorý už je v polke. 

 

Ďakujem za prečítanie,

Veronika Kučerová, Medina, Ohio, USA


A opäť, ak máte otázky napíšte :) budem sa tešiť. 

Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 14 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky