Narodeniny v Kanade (Jakub Ťaptík - Kanada)

taptik01Ešte pred výmenou som sa veľmi obával, ako budem oslavovať svoje prvé narodeniny bez mojej rodiny a kamarátov v cudzej krajine. Mal som obavy, že si tam nikto na moje narodeniny nespomenie a že skončím bez oslavy a budem smutný.

Ako sa blížil 18. november a s nim teda aj moje narodeniny, moja counselorka, Cynthia,  sa ma začala pýtať, čo by som chcel, aby sme robili na moje narodeniny. Tak som jej povedal, že rád by som mal večeru alebo obed s ňou a s mojou host rodinou. Cynthia ma zobrala za slovo a tak na 18. novembra sme naplánovali večeru pre 6 ľudí, moju counselorku s jej manželom a moje dve host rodiny.

Deň pred mojimi narodeninami som išiel spať do Cynthiinho domu, pretože sme mali takú menšiu párty s kamarátmi v tej istej časti mesta, kde sa nachádza jej dom, tak to bolo výhodnejšie isť rovno tam, keďže na druhý deň som mal aj narodeninovú oslavu v jej dome. Ráno na moje narodeniny som sa zobudil a Cynthiin manžel, Don, mi povedal, že potrebujeme isť spolu do obchodu, lebo že mu musím pomôcť. Tak sme teda šli, a nie len do obchodu, ale aj na ďalších 5 miest, pretože tam vraj potreboval niečo vybaviť. Takto sme sa vozili po Edmontone okolo dvoch hodín. Keď sme sa už konečne dostali naspäť ku ich domu a parkovali sme v garáži, pred Cynthiinim a Donovym domom bolo vcelku dosť áut, tak som sa opýtal Dona, že prečo a Don mi odpovedal, že pravdepodobne ich susedia majú nejakú návštevu a nemali kde zaparkovať, tak autá dali pred ich dom. Odpoveď sa mi nezdala ani zďaleka divná a tak som nad tým ani ďalej nerozmýšľal. Keď sme vošli do domu, privítal ma môj host otec, ktorý mal byť na mojom narodeninovom obede. Zaželal mi všetko najlepšie a ja som si šiel zložiť veci do mojej izby. Keď som si odložil veci, išiel som pozdraviť Cynthiu a keď som vošiel do obývačky, z ničoho nič tam stalo okolo 25 ľudí kričiacich: „Happy Birthday!“ . Ostal som v absolútnom šoku a stratil som slova, pretože sa mi predtým v živote ešte nestalo, že by ma niekto takto na moje narodeniny neskutočne prekvapil. Akonáhle som sa spamätal zo šoku, zistil som, že sú to skoro všetci Rotariáni z môjho klubu, vrátane najstarších členov, ktorí majú okolo 87-90 rokov. Nechcelo sa mi veriť, že by si naozaj všetci títo ľudia, ktorí mohli radšej v sobotu oddychovať, našli na mňa čas a prišli na moju narodeninovú oslavu. Bola to pre mňa neskutočná pocta a ešte stále sa mi tomu nechce veriť. Oslava prebehla úplné super, všetci boli šťastní, že sa im podarilo prekvapenie, hlavne Cynthia, ktorá to samozrejme, ako všetky prekvapenia, mala od začiatku pod palcom. Ako darček mi môj Rotary Klub zaplatil jeden z našich dištriktných výletov, čo bolo od nich neskutočne štedré. Takisto od Cynthii, ktorá je absolútne najlepšia counselorka, som dostal výlet do Vancouveru spolu s ňou, na ktorý sa už neviem dočkať. taptik02

Na druhý deň, som prišiel späť domov, kde ma čakal balík s narodeninovým darčekom od mojich rodičov, babiek, deda a sestry. Bola to krabica plná slovenských sladkostí! Opäť ma to šokovalo a bol som veľmi veľmi rád, že si aj moji rodičia spomenuli na moje narodeniny.  

Nakoniec som teda zistil, že predsalen aj keď ste v inej krajine na Rotary výmene len zopár mesiacov, nájdete tam veľa ľudí, ktorí pre vás znamenajú strašne veľa, tak ako môj klub, moje host rodiny, moji kamaráti a samozrejme Cynthia a Don a moja slovenská rodina pre mňa! Takže na moje narodeniny som v Kanade zažil najlepšie narodeninové prekvapenia, aké som kedy v živote zažil.  

 

Jakub Ťaptík

 

Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 16 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky