BE PROUD ON YOUR COUNTRY !!! (Martina Laštíková - USA)

ml bpoyc 02Viete, čo je na tejto výmene to najlepšie? Že, keď rozprávate niekomu o svojej krajine, začínate mať pocit, že žijete na najlepšom mieste na svete. 

Od 1.11. do 3.11. 2012 som bola na second Orientation meeting v Buhl, asi tri hodiny vzdialeného od môjho mestečka, Hailey. Veľmi som sa tešila, že uvidím znovu všetkých pokope. Viete, to je ten silný pocit radosti, keď máte priateľov z celého sveta a to navždy. Už od prvej chvíle som sa cítila, ako keby sme všetci bola jedna veľká rodina a to je najdôležitejšie. Cítiť sa tak, ako doma :).

Tak, keď sme dorazili na miesto, všetci sme sa zvítali ako sa patrí, rovnako aj s rotariánmi :). S nimi je takisto veľká sranda :D. A keďže sme už všetci vedeli po anglicky aspoň o stupeň lepšie, hneď je to iný pocit, keď sa rozprávate. A verte mi, rozprávate sa o všetkom! V tieto dni mali prebehnúť interviews s budúcimi "exchange students" a my, ako najlepší znalci našich krajín, sme ich mali presvedčiť, prečo práve našu krajinu si vybrať na prvé miesto v rebríčku. Bola to veľká zodpovednosť, pretože vám môžem povedať, že väčšina ľudí, ktorí tu žijú naozaj netušia, kde Slovensko alebo Česká republika je :). Poznajú Taliansko a vedia, kde je Rusko a to je všetko "close". Samozrejme česť výnimkám, ktoré mi vedeli povedať, hlavné mesto Slovenska a vtedy som zostala úplne prekvapená. Len hovorím, že nie je ľahké presvedčiť ľudí, ktorých vidíte prvýkrát v živote o tom, že tá vaša krajina je najlepšie miesto na strávenie tej ich nezabudnuteľnej výmeny. Po všetkých "speeches", ktoré mali rotariáni sme sa pobrali do miestnosti a povedali nám, že máme vytvoriť dva veľké kruhy. V jednom boli študenti, ktorí chcú ísť na výmenu a v druhom my, tí, ktorí majú zaujať a čo najlepšie presvedčiť. Mali sme dve minúty na to, aby sme opísali našu krajinu, ako najlepšiu, najzaujímavejšiu a všetky príležitosti v nej. Tak som teda 24krát rozprávala rôznym ľuďom o najnádhernejšej krajine na svete. O krajine plnej príležitostí, o krajine s nádhernou prírodou, plnou jazier a riek, plnou kostolov, kaštieľov, hradov a zámkov. Prvá otázka samozrejme bola, by the way, Where is Slovakia? :D Ale nad tým sa treba iba pousmiať. Len som chcela povedať, že keď som rozprávala o Slovensku, tak som cítila úžasný pocit. Veď to vždy bude náš domov. A po tomto všetkom za mnou prišlo asi päť z tých študentov, lebo chceli vedieť viac o MOJEJ krajine :). A dali si Slovensko na prvé miesto. To je vtedy úžasný pocit, keď viete, že ste kúskom prispeli a nezabúdajme, že Slovensko je little BIG country :). 

 

Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 58 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky