Ahojte všetci budúci výmenní študenti a ostatní čitatelia (Veronika Kučerová - USA)

vk03Moje meno je Veronika Kučerová, mám 17 rokov a momentálne sa nachádzam v Amerike- Medina, Ohio, D6630. Priletela som 7. Augusta, čiže som tu už skoro 3 mesiace. Dva dni po mojom prílete ma moja rodina zobrala na 4 dni do hlavného mesta USA, Washington DC. Bolo to úžasné. Videla som veci, ktoré som predtým videla len vo filmoch alebo na fotkách. Bol to skvelý pocit nachádzať sa v múzeu, kde sa natáčal napríklad film Noc v múzeu 2. Úžasné bolo odfotiť sa pri Lincoln Memorial. To bola moja obľúbená pamiatka.

Po príchode domov som sa začala pomaly rozhodovať, aký šport budem robiť. Rozmýšľala som nad Cross Country (cezpoľný beh) a Volleyballom. Jeden deň som sa rozprávala s mojou host mamou o športoch a počas skypovania s rodinou mi oznámila, že mám prvý tréning. Bola som strašné nervózna, pretože som nečakala, že to bude tak rýchlo. Takže som začala behať. Začiatok bol mega ťažký, nevládala som odbehnúť pomaly ani 10 minúť. Postupne sa to zlepšovalo. Chodila som aj na súťaže. kde sme behali 3.1 míle (skoro 5km). Celkom makačka behať 6x do týždňa. Nebola som na to zvyknutá, takže aj moje nohy občas vraveli STOP. Na mojej prvej súťaži som sa cítila čudne. Počas behania som mala chuť zastaviť a zbiť všetkých okolo mňa, ale keď som nakoniec došla do cieľa, A NEBOLA SOM POSLEDNÁ, tak som sa cítila skvelo. Za necelé dva mesiace sa môj čas na súťaži zlepšil o viac ako 6 minút. VEĽKA RADA PRE VŠETKÝCH BUDÚCICH ŠTUDENTOV: URČITE ROBTE NEJAKÝ ŠPORT! VEĽMI VÁM TO POMÔŽE. PRVÝ DEŇ V ŠKOLE BUDETE POZNAT NIEKOHO, KTO VÁM UKÁŽE KDE JE ČO A NEBUDETE SEDIEŤ NIEKDE MIMO A CITIT SA ODVECI. Zažijete veľmi veľa zážitkov, celý team vás bude mat rád a bude vám super. Zábava na každom kroku. Moje CROSS COUNTRY sa už skončilo, čo ma veľmi mrzí. Na poslednej súťaži som sa rozplakala a všetci sa ma pýtali, že čo sa stalo. Keď som im povedala, že plačem lebo sme skončili tak sa smiali, že by som sa mala tešiť, že nemusím behať. Potom mi ale povedali, že to nevadí, že som súčasť Cross Country rodiny, čo ma rozplakalo ešte viac. Bola som veľmi rada, že som sa do toho dala, i keď niekedy som si vravela, prečo som sa dala na behanie. Nohy boleli veľmi moc.

Čo ma trosku zamrzelo a prekvapilo bolo to, ako sa tu ľudia (študenti v skole) správajú ku výmenným študentom. Pokiaľ nevedia, že ste výmenný študent, tak sa na vás ani nepozrú. Konverzáciu väčšinou musíte začať vy. Keď sa ale dozvedia, že ste výmenný študent, tak sa pýtajú otázky rôzneho typu. Moja doteraz "najzaujímavejšia" otázka bola "Are you wearing clothes in Slovakia?" (nosíte oblečenie na Slovenku). Keď sa ma tuto otázku opýtali, len som sedela a rozmýšľala, či otázke rozumiem správne, alebo som zle dávala pozor na hodinách angličtiny. Haha..nie rozumela som správne. Ďalšie otázky typu či máme jedlo a mobily už ani nevnímam, dokonca si robím už srandu, že poviem nie. Samozrejme, moji kamaráti sa tiež už zo srandy pýtajú tieto otázky. vk01

Ďalšia skvelá, zaujímavá a úžasná vec čo my nemáme bol Homecoming. Je to niečo ako Prom len je to na začiatku školy. Na školách mávajú 3 tance do roka: v septembri Homecoming, vo februári Snow Ball a v máji Prom. Asi sedem hodín pred začiatkom sa dievčatá začínajú chystať, potom sa ide ku niekomu domov, kde sa odfotia všetci spolu, páriky a každý ako chce. Po fotení sa všetci idú najesť, pretože sa nesmie isť tancovať s prázdnym žalúdkom a keďže dievčatá sa cely deň chystajú tak nie je čas na jedlo. :D Pokiaľ vás nepozve nejaký chlapec, nelámte si hlavu. Väčšia sranda je isť bez neho. Ja som bola najprv smutná, ale po tom, čo som videla ako dievčatá tancujú som bola rada, že som išla s partiou ľudí. Ale určíte to má iné čaro, keď vás niekto pozve. haha

Takže tak..To je zatiaľ všetko ohľadne môjho pobytu v USA. Ak sa stane niečo ďalšie zaujímavé, určite vám napíšem. Ak mate nejaké otázky, kľudne ma kontaktujte na Facebooku - Veronika Wewus Kucerova, alebo email- This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Ďakujem za prečítanie, majte sa fajn!!

Veronika

Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 52 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky