My first fishing experience :) - (Martina Laštíková - USA)

lastikova1

Na začiatok by som rada povedala niekoľko slov. Už skoro dva mesiace som v Idahu v mestečku Hailey a užívam si každý deň tak veľmi ako sa len dá. Mám asi najlepšiu host rodinu na svete a už teraz mi chýbajú. Môj host otec, Bob Elgee (judge) naozaj veľmi rád chodí na ryby. Ale veľmi rád! Veľmi si to užíva skoro každý víkend. Jedného dňa sa rozhodol, že túto svoju obľúbenú zábavu ukáže mne, svojej host daughter :).

Veľmi som sa tešila, no taktiež som nevedela, čo mám očakávať. Veľmi som nedúfala, že teda budem mať nejaký úspech. Tak sme sa pobrali do mestečka Lewiston, asi osem hodín vzdialeného od Hailey. Dosť dlhá cesta :). Ubytovali sme sa v hoteli a hneď ráno sme "išli nato" :). Taktiež chcem podotknúť, že som nikdy skutočne ryby nechytala, takže úplne všetko pre mňa bolo nové. Od lode až po návnady na udicu :). Začali sme teda spúšťať udice z lode, nebolo to také zvyčajné chytanie rýb, ako vidíte stáť rybárov vo vode, ale mali sme štyri udice pripevnené o loď a čakali sme. :) A čakali sme a čakali sme a čakali sme....Medzitým čakaním, ten môj funny host dad vymyslel takzvaný "fishing dance" a verte mi, že to by ste teda chceli vidieť :D. Bolo to niečo medzi pokusom privolať búrku a rodeom na koni. Ale naozaj sme sa veľmi nasmiali aj s mojou host sister Molly :). Po chvíľe čakania (asi hodine) začala jedna udica harpovať zo strany na stranu. Môj host dad

lastikova2

bol taký šťastný, že začal tancovať jeho "fishing dance" :D. Zatiahol teda za udicu  a začal navíjať. To teda chytil poriadnu rybu :). Rieka v Lewistone je veľmi čistá a plávajú sem ryby z oceánu, takže to skutočne nebola "malá" ryba :). Mala okolo 75 centimetrov. A keďže som si to skutočne chcela vyskúšať aj ja, druhá ryba pripadla mne. A po chvíli čakania a čakania a "Fishing dance" som teda skutočne zbadala ako sa udica náhle zvrtla dole. Tak som ju chytila a začala navíjať tak, ako ma to Bob (host dad) naučil. Po veľmi dlhom boji som teda chytila rybu a bola som naozaj veľmi hrdá, pretože som nevedela, ako sa mi to podarilo :D. A najkrajšie na tom je, keď sa stmieva a na oblohu začnú vychádzať hviezdy a vy ste skutočne radi, že ste na lodi s niekým, kto vás má rád :) Tak ďakujem nielen za "fishing dance", ale za každú maličkosť, ktorá sa tu deje :). A na záver. I'm really enjoying my Exchange here!" :)

 

Martina Laštíková

Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 56 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky