Past events

SK: Rotex - Rebound Meeting 2013 v Martine

piatrova2013

Jeden z najlepších rokov v živote. Určite aj toto je jedna z viet, ktorá vystihuje pocity väčšiny študentov, ktorí sa vrátia po roku v zahraničí naspäť na Slovensko.

Každý má kopec zážitkov a chce sa s nimi so všetkými podeliť, po chvíľke však zistí, že ľudia z jeho okolia nie sú až takí nadšení, keď v kuse počúvajú o tom ako je to v Kanade, Mexiku, Taiwane či USA lepšie. Nakoniec zistíme, že najlepšie je sa s našimi skúsenosťami zo zahraničia podeliť s ľuďmi, ktorí mali možnosť nadobudnúť podobné skúsenosti. Aj preto sa náš Rotex rozhodol zorganizovať stretnutie reboundov a rotexákov.

Tohto roku sa stretnutie konalo na Martinskej chate Piatrová. Väčšina z deciek dorazila na stretnutie plná energie a radosti z toho, že sa opäť môžu stretnúť so starými kamarátmi a konečne sa o všetkom, čo sa im za posledný rok prihodilo, porozprávať s ľuďmi, ktorí všetko pochopia. Prvý večer sa niesol v duchu priateľskej, ale taktiež rivalskej atmosféry, keďže sme boli rozdelený do viacerých skupín, ktoré súťažili v rôznych aktivitách. Musím povedať, že rotexáci mali všetko pripravené tak, aby sme sa ani na chvíľku nenudili. Po prvom kole aktivít sme mali ukončenie oficiálnej časti dňa, no a keďže si každý mal s každým čo povedať, podaktorí sme ostali hore až do neskorých ranných hodín a spolu sme sa zabávali. Podľa programu sme mali absolvovať krátku skupinovú turistiku, lenže nám to počasie nedovolilo, a tak každý študent prezentoval prezentácie o našich rokoch v zahraničí, z ktorých si Rotex následne vybral 3 najvhodnejšie na reprezentáciu výmeny mládeže pre nových záujemcov. Na prezentáciách si dal každý záležať a naozaj to stálo za to vidieť fotky a videá z jednotlivých životov ľudí v iných krajinách. Keďže jedným z ďalších dôvodov, prečo Rotex každoročne organizuje toto spoločné stretnutie, je zaujatie nových členov práve o vstúpenie k rotexákom, boli nám predstavení ako členovia, tak aj aktivity, ktoré Rotex každoročne organizuje. Taktiež nám bola ponúknutá možnosť o zapojenie sa do Rotexu a každému bola rozdaná prihláška. Bolo to však čisto len o našom rozhodnutí, či vstúpime, alebo nie. Našťastie väčšina ľudí toto pozvanie prijala a tak sa Rotex rozrástol o pár desiatok nových členov.

Predposledným bodom programu bola skupinová diskusia s rotariánmi o našich skúsenostiach a zážitkoch v zahraničí. Týmto si vlastne rotariáni zisťovali, čo treba zlepšiť v realizácií tohto programu a prispieť tak k ešte väčšej spokojnosti reboundou, ktorá už ale i teraz prevyšuje štandardy ostatných dištriktov. Poslednou aktivitou bolo ukončenie úspešného stretnutia spoločnou aktivitou, a to „Hollywood quízom“. Opäť sme boli rozdelení do skupiniek a súťažili sme v urputnom boji proti ostatným tímom. Bodové rozdiely boli vcelku malé, ale aj tak sme na konci mali jeden víťazný tím, ktorí si domov odniesol šampanské a čokoládu. Na konci musím skonštatovať, že stretnutie bolo pre mňa, ako rebounda veľmi prínosné a len upevnilo naše priateľstvá s ostatnými, teraz už členmi rotexu. Dúfam, že naše osoby budú pre Rotex prínosné a veľa toho spolu spravíme.

 


Jakub Ťaptík

 

 


Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 14 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky