Past events

Rotex Only Meeting 2013 v Terchovej

Terchova_MB_ (01)Ako aj po minulé roky konania jarných spoločných mítingov Rotexu na Slovensku, rozhodli sme sa nadviazať na tradíciu lyžovania. Počas víkendu od 15. do 17. marca 2013 sme sa preto stretli v Terchovej, kde sa konalo aj valné zhromaždenia Rotexu 2240.

 

 

Počas sobotného doobedia sa veľká časť rotexákov vybrala do blízkeho lyžiarskeho strediska, do Vrátnej doliny, kde je ešte stále dostatok snehu a počas lyžovačky im tiež prialo počasie. Zvyšná časť zatiaľ na chate pripravovala všetky potrebné veci na večernú súťaž vo varení gulášu. Postupne čistili a krájali kilá cibule, zemiakov a mäsa. Hneď poobede sme sa už všetci stretli aby sme mohli zahájiť Valné zhromaždenie Rotexu 2240. Počas tohto zhromaždenia sa preberali dôležité témy, ktoré sa týkali hlavne detailov cestovania Inboundov a stanov Rotexu 2240. Zhodnotili sme tiež všetky doterajšie mítingy ktoré sa organizovali od posledného stretnutia Rotexu a všetci sa dozvedeli aké akcie sa plánujú na najbližší polrok. Poslednou, no kľúčovou témou bolo ďalšie fungovanie Rotexu 2240, ktoré vyvolalo veľkú diskusiu medzi všetkými zúčastnenými. Po ukončení valného zhromaždenia nasledovala prezentácia Rotaract Clubu Danube z Bratislavy. Porozprávali nám o projektoch ktoré organizujú a u viacerých rotexákov vzbudili záujem o spoluprácu.

 

Po oficiálnych záležitostiach sme podvečer začali dlho očakávanú súťaž o najlepší guláš. Zatiaľ čo jedna polovica hľadala všetky potrebné suroviny na varenie ukryté v chatách, druhá začala pri príjemnej teplote pohybujúcej sa niekde okolo -5 stupňov zapaľovať oheň pod kotlíkmi. Aj napriek neprajnému počasiu, ktoré sa počas varenia ešte viac ochladilo sa nám asi po troch hodinách podarilo dovariť obidva guláše. Aj keď išlo celý čas o súťaž medzi dvoma chatami, v ktorých sme boli ubytovaní, víťaz nakoniec vôbec nebol dôležitý, pretože sme si na oboch gulášoch dobre pochutili. Zvyšok večera sa už niesol vo voľnom duchu a dobrá zábava tu panovala až do skorého rána.

 

Fotky z mítingu nájdete v našom fotoalbume.

 

 

Novinky / Newsflash

Kto je online

We have 12 guests and no members online

Prihlásenie (Rotex členovia)

Rotex Czech Republic & Slovakia, Powered by Joomla!, designed by SiteGround, created by Norbert Kaniansky